A téglával kapcsolatban elmondhatjuk, hogy a mai modern technológiáknak köszönhetően ma már nem egy típusú téglákat használhatunk fel építkezésünk során, mint amit évezredekkel ezelőtt ismerhetett meg az emberiség. Téglából ma már nem csak falazatot építünk, hanem dekorációs célra is használjuk, ehhez viszont különleges technológiával készült tégla a megfelelő.
Egyik ilyen típusú tégla a „kézzel formázott tégla” is, ebben a téglában semmilyen mesterséges színezéket, vagy adalékot nem használnak. A tégla formaadási eljárása során a téglák egyenként véletlenszerű felületű struktúrát vesznek fel. Az ezekből, a téglákból készült falazat ettől lesz egyedi, rusztikus, és esztétikailag is, tapintásra is kiütközik belőlük az igazi anyag érzése.
Ez a tégla attól lesz rendkívül jó minőségű, ha maga az ásványi anyag is az, valamint a gondos előkészítés, és a különlegesen magas égetési hőmérséklet, amit körülbelül 1000 fokon végeznek el. Ezek együttesen olyan kedvező hatással vannak a készülő téglára, amelyek akár extrém tartós környezeti hatásokkal szemben is ellenállóvá teszik a majdani beépített téglát.
A kézzel formázott téglák burkolólapként is felhasználhatók, közvetlenül a külső falszerkezetre ragasztva érhető el velük a különleges látvány. Egy ház bármely külső részén alkalmazható ez a típusú tégla, burkolható velük a lábazat, vagy a homlokzat is, de akár homlokzati díszek is készíthetők belőle. Ha hasonló burkolókövet vásárolnak hozzá, a homlokzati látvány tovább vihető az egész kert burkolt terére is.